Ana sayfa Uzay ve Doğa Kampları Uzay ve Doğa Kampı-1

Uzay ve Doğa Kampı-1

Gündelik yaşamımızda teknolojinin geldiği nokta göz önünde bulundurulduğunda, bugünün çocukları dijital çağın içinde gün geçtikçe doğadan uzaklaşmaktadır. Ses Okulları olarak ilk defa ilkokulumuzda uygulanan Uzay Bilimi dersi kapsamında ‘’Uzay ve Doğa Kampı’’ gerçekleştirilmiştir. Uzay ve Doğa Kampının amacı hem çocuklarımızda çevre bilinci hem de uzay bilimi dersi etkinliklerinin uygulamasını yapabilmek ana amacı ise yapılan etkinlik ve uygulamalarla çocuklarımızın gizli evrenlerini keşfetmektir.

Öğrencilerimiz, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı içinde aldıkları “Uzay Bilimi” dersi programında bulunan istasyon ve etkinlikleri birebir ve grup çalışması olarak uygulayabildiler. Ayrıca birçok uygulamada öğrenci-öğrenci ve öğrenci-öğretmen işbirliği içinde gerçekleşti. Öğrenciler bir yandan bireysel olarak doğada kendi harikalarını bulurken, bir yandan da öğretmenleriyle beraber ağaçlara yaslanarak kitap okuyabildi ve kimi öğrencilerimizde kendi çadırlarında kitaplarını okuyabilme olanağı buldu.

Uzay ve Doğa kampında öğrencilerimiz;

– Çadır kurulumu

– Ay Gezgini atölyesi

– Haydi, meteor bulalım!

– Teleskopla Güneş’e yolculuk

– Uçak yapımı atölyesi

– Doğada harika beş şey!

– Ağaçlarla kitap okuyoruz!

– Oryantring

Atölye, istasyon ve etkinlikleri hem grup çalışması hem de bireysel olarak gerçekleştirdiler. Ayrıca öğrencilerimiz kamp programında bulunan çeşitli oyunlarla eğlenerek, öğrendiler.

Kamp planlaması okulumuz ilköğretim müdürü Erkin Kurt, sınıf öğretmenlerimiz; Şenol Şahinkaya, Saim Akman, Nagihan Yıldız, İlhan Kibaroğlu, Kadir Saraç, Gülnihal Aktaş, Hatice Altıparmak, Selin Özgenç, Sevilay Erten ve SES Planetaryumu sorumlusu Özgür Türk tarafından yapıldı. Uzay ve Doğa Kampına Ses ilkokulundan 152 öğrencimiz ve ortaokul astronomi kulübü üyelerimiz katılmış olup, doğa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda “Uzay ve Doğa” kampı sorunsuz geçerek amacına ulaşmış oldu.